آرایشی و زیبایی

آموزش ویدیویی آمبره مو در خانه در 6 گام

آمبره یکی از روش های پرطرفدار برای رنگ کردن موهاست که زیبایی و جلوه خاصی به موها می بخشد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به آموزش آمبره مو در خانه بپردازیم تا بدون نیاز به حضور در سالن های زیبایی و با هزینه مناسب، موهای خود را آمبره کنید.

همچنین در این مقاله تفاوت رنگ مو آمبره، سامبره و بالیاژ را بررسی می کنیم تا مناسب ترین روش را مطابق با سلیقه خود انتخاب نمایید.

آمبره چیست؟

آمبره یک متد برای رنگ کردن موهاست که موهای فرد را به دو قسمت و دو رنگ متفاوت تقسیم می کند. در واقع در این روش رنگ موها از تیره شروع و هر چه به بخش انتهایی و ساقه موها می رویم، رنگ آن ها روشن تر می شود. به طوری که مرز بین رنگ تیره و روشن کاملا مشخص بوده و خط های دکلره به صورت منظم دیده می شود.

 آموزش ویدیویی آمبره مو در خانه

اجازه دهید اول یک آموزش ویدئویی کوتاه از آمبره مو را با هم ببینیم تا درک بهتری از این متد پیدا کنید.

همانطور که در ویدئو دیدید، باید در هر مرحله لایه نازکی از موها را جدا کرده و رنگ کنید. هر لایه از موهای رنگ شده را داخل فویل بپیچید و به سراغ لایه بعدی بروید. این کار باید برای کل موها تکرار شود و پس از گذشت زمانی حدود 10 دقیقه می توانید موها را شستشو دهید.

برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید، باید هر لایه از موها را که جدا می کنید به زاویه 90 درجه نگه دارید و سطح موها را با شانه به سمت بالا پوش دهید تا بخشی از موها جدا شده و سپس بقیه مو را تا محل پوش، کاملا رنگ کنید. اینکار باعث می شود تا در پایان موهای شما حالت سایه روشن یا هایلایت پیدا کند.

قدم به قدم با آموزش آمبره مو در خانه

1. آماده کردن موها قبل از آمبره

از آنجایی که برای آمبره باید ابتدا موها دکلره شوند، بهتر است از یک فویل استفاده کنید تا صورتتان از خطرات و آسیب ها در امان بماند. همچنین شانه و دور گردن خود را با حوله بپوشانید تا رنگ روی پوست و لباس شما ریخته نشود. پوشیدن دستکش و روپوش را هم فراموش نکنید!

2. رنگ مناسب خود را انتخاب کنید

مهمترین نکته در آمبره مو در خانه این است که تغییر رنگ در بخش های تیره و روشن کاملا ملایم و نامحسوس انجام شود تا جلوه طبیعی و زیبایی داشته باشد.

همچنین بهتر است رنگی را انتخاب کنید که متناسب با رنگ طبیعی موهای شما باشد. برای آمبره مو در خانه معمولا از رنگ های قهوه ای روشن، قرمز یا شرابی و رنگ بور یا بلوند استفاده می شود.

3. محل تلاقی دو رنگ مختلف را مشخص کنید

پس از انتخاب رنگ موی مورد نظر، باید محل تلاقی دو رنگ مختلف را مشخص کنید. اگر موهای بلندی دارید، آمبره برای شما مناسب تر است و در این حالت باید محل شروع آمبره پایین تر باشد تا حالت طبیعی تری پیدا کند.

به طور کلی می توان گفت خط فک بهترین مکان برای تلاقی رنگ موی تیره و روش در آمبره به حساب می شود.

4. شانه کردن موها را فراموش نکنید

قبل از اینکه شروع به کار کنید، موهای خود را به خوبی شانه کنید تا تمام گره های مو باز شود و حالت ابریشمی و کاملا صافی داشته باشد. این کار باعث می شود تا دکلره و رنگ کردن موها به صورت مساوی و یکنواخت انجام شود.

5. موها را دکلره کنید

پس از آماده سازی، نوبت به دکلره کردن موها می رسد. دکلره موها را بی رنگ کرده و رنگ قبلی را از بین می برد تا بتوان یک رنگ روشن ایجاد کرد. برای اینکار مقداری از دکلره را دورن فویل بریزید تا تمام تارهای مو به مواد آغشته شود.

ابتدا موها را از وسط باز و به چند قسمت مساوی تقسیم کنید. سپس دکلره را با دست یا قلمو روی ساقه های مو بریزید. این کار را از نوک مو شروع کنید و تا 7 سانت به سمت بالا بروید. در ادامه موها را درون فویل بپیچید.

این فرایند بین 10 تا 45 دقیقه طول می کشد. اما بهتر است در طول کار رشته های مو را بررسی کنید، زیرا زمان مورد نیاز برای مدل های مختلف مو متفاوت است. در نهایت مواد دکلره را با آب گرم به طور کامل پاک کنید و موهای خود را با شامپوی بدون سولفات بشویید.

دکلره، یکی از مراحل آمبره مو در خانه

هشدار: مواد دکلره را در فضای باز و با تهویه مناسب مخلوط کنید تا بخار و گازهای سمی وارد سیستم تنفسی شما نشود.

6. موها را رنگ کنید

پس از آماده سازی و دکلره کردن موها، نوبت به مرحله پایانی آمبره مو در خانه، یعنی رنگ کردن موها می رسد. در این مرحله باید موهای خود را به خوبی خشک کرده و بعد اقدام به رنگ کردن موها کنید.

در این گام هم باید موها را به چند بخش تقسیم کرده و انتهای هر بخش را با گیره غیر فلزی ببندید تا رنگ کردن موها به آسانی انجام شود. در ادامه رنگ موی مورد نظر خود را مطابق با دستورالعمل روی جعبه آماده کنید و از نوک موها تا کمی بالاتر از ناحیه دکلره شده بزنید.

حالا اجازه دهید رنگ مو مدت زمانی روی موها باقی بماند. این مدت در دستور روی جعبه نوشته شده، اما معمولا این زمان در موهای دکلره شده حدود 10 دقیقه است. پس از این مدت موهای خود را با آب گرم و شامپوی بدون سولفات بشویید. برای جلوگیری از آسیب دیدن موها و حفظ رطوبت، بهتر است از نرم کننده استفاده کنید.

پس از خشک شدن موها می توانید نتیجه کار را به خوبی مشاهده کنید. به این ترتیب شما موفق شدید در چند گام آمبره مو در خانه را انجام دهید!

مراحل آمبره مو در خانه

آمبره مو در خانه برای چه کسانی مناسب است؟

می توان گفت همه افراد می توانند آمبره مو در خانه را انجام دهند. اما برای کسانی که موهای بلندتری دارند، مناسب تر خواهد بود. همچنین کسانی که موهای نازکی دارند، از این روش برای پرپشت و پر حجم نشان دادن موهای خود استفاده می کنند.

ضمنا به دلیل اینکه در روش آمبره کل موهای خود را رنگ نمی کنید، آزادی عمل بیشتری خواهید داشت تا پس از مدتی رنگ موها را تغییر دهید. با این حساب آمبره برای کسانی که زود تغییر عقیده می دهند، مناسب است!

نکات مهم درباره آمبره مو در خانه

• برای دکلره و رنگ کردن از گیره غیرفلزی استفاده کنید
• برای آمبره و سامبره معمولا از ترکیب 3 رنگ یا بیشتر استفاده می شود
• در این تکنیک می توان از ترکیب رنگ های گرم و سرد به صورت همزمان استفاده کرد
• در این تکنیک باید رنگ های انتخابی با هم همخوانی و هماهنگی داشته باشند
• در هنگام رنگ کردن موها، زیر و روی موها را به صورت یکنواخت با رنگ پوشش دهید و جای خالی باقی نگذارید
• در آمبره معکوس رنگ را تا خط محو دکلره ادامه دهید و بعد با لایه غلیظ تری نوک موها را بپوشانید
• برای دکلره 60 میلی لیتر اکسیدان شماره 2 و پودر دکلره را به صورت مساوی با هم مخلوط کنید

تفاوت آمبره با سامبره و بالیاژ

روش سامبره نسبت به آمبره جدیدتر است و ترکیبی از دو روش آمبره و بالیاژ به شمار می رود. در واقع این روش شباهت زیادی به آمبره دارد، با این تفاوت که تغییر رنگ از تیره به روشن به صورت ملایم تر و نامحسوس تر (به صورت سایه روشن) انجام می شود و مرز بین رنگ ها مشخص نیست.

روش بالیاژ نوعی هایلات موها به صورت دستی و بدون استفاده از فویل و کلاه است. به همین دلیل می توان گفت این روش طبیعی تر از سایر روش هاست و بعد از بلند شدن موها، نیازی به ریشه گیری و رنگساژ هم نیست و حالت طبیعی آن همچنان حفظ می شود.

همچنین بخوانید: مهم ترین تفاوت کراتینه و بوتاکس مو چیست؟تفاوت آمبره، سامبره و بالیاژ

مدل های محبوب آمبره در خانه

• آمبره شرابی بلوند با رنگ های قرمز عمیق در ریشه مو و بلوندهای روشن در انتهای مو
• آمبره قهوه ای بلوند که نسبت به سایر مدل ها، رایج تر است.
• آمبره مشکی نقره ای با فر کردن موها
• آمبره خرمایی و شکلاتی
• آمبره قهوه ای به کاراملی روشن
• آمبره معکوس و رنگ روشن به تیره
• آمبره رزگلد
• آمبره بلوند به قرمز
• آمبره مشکی به بلوند
• آمبره رنگین کمانی

آمبره مشکی نقره ای

جمع بندی

آمبره این روزها به شدت محبوب و پرطرفدار شده و شما می توانید با تهیه مواد دکلره و رنگ مو و انجام مراحلی که اشاره شد، به راحتی آمبره مو در خانه را انجام داده و از زیبایی موهای خود لذت ببرید.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا