سفر و گردشگری

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان (آپدیت 2021)

یکی از واژه هایی که این روزها خیلی میشنویم، مهاجرت و ویزا گرفتن برای اقامت به کشورهای مختلف است. بیشتر افرادی که شرایط مالی و روحیه زندگی در کشورهای دیگر را دارند، برای پیشرفت کاری یا تحصیلی به فکر مهاجرت افتاده و تمام انرژی و وقت خود را در این مسیر هزینه می کنند.

اما آیا شرایط مهاجرت به همه کشورها یکسان است؟ اصلاً تفاوت مهاجرت کاری و تحصیلی در چیست؟ بهترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها کدام است؟ اگر شما هم یکی از کسانی هستید که در گوشه ذهنتان به رفتن از کشور فکر می کنید، پس بهتر است از امروز اطلاعاتتان را بالا ببرید. در این مطلب به روش های مهاجرت آسان اشاره می کنیم.

روش های درست مهاجرت با کمترین خطا

حتی اگر از موسسه های مجاز و قانونی مهاجرت در کشور هم کمک بگیرید، تضمینی وجود ندارد که ویزای شما قبول و یا رد شود! سختی مسیر مهاجرت به خصوص برای ما ایرانی ها بر هیچ کسی پوشیده نیست. اما می توان با روش هایی این سختی ها را به کمترین میزان خودش کاهش داد.

حتماً در این راه از یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید. سعی کنید از افرادی راهنمایی بخواهید که رزومه خوبی در این مسیر داشته اند. یک وکیل خوب و کارکشته در درجه اول تمام تلاشش را می کند تا ریسک شکست پرونده را به حداقل ممکن برساند و اگر پرونده مهاجرت با شکست رو به رو شد کمترین ضرر به مشتری برسد.

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان کدام است؟

آیا تا به حال از خودتان این سوال را پرسیده اید که بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ایرانی های تحصیلکرده بهتر است به کدام کشورها مهاجرت کنند؟ بهترین کشورها از نظر آب و هوا کدام است؟ کدام کشورها شرایط حقوقی بهتری دارد؟ برای سرمایه گذاری کدامیک از آن ها موقعیت مناسب تری دارند؟ و ده ها سوال دیگر که باید قبل از مهاجرت حتماً پاسخی برایشان پیدا کنید.

کشورهایی که در این لیست قرار می گیرند با توجه به شرایط و موقعیتی که دارند متفاوت هستند که در ادامه به طور مشخص به آن ها اشاره می کنیم.

بخوانید: یادگیری زبان انگلیسی در کمتر از 90 روز! (6 گام مهم و کلیدی)

مهاجرت اجباری برای ایرانیان

کشوری را انتخاب کنید که مجدداً مجبور به مهاجرت از آن نباشید!

برخی از افراد هستند که زمان کافی برای اخذ ویزای کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی ندارند و یا در آن برهه زمانی با کمبود سرمایه رو به رو هستند. ترکیه، مالزی، هند، فیلیپین و سنگاپور کشورهایی هستند که ممکن است بعد از مهاجرت به آن ها بعد از چند مدت مجبور به مهاجرت مجدد شوید!

اشتباه نکنید!! کشورهایی که تجربه خوب و خاطره انگیزی از سفر به آن ها داشتید دلیلی بر جای مناسبی برای زندگی و مهاجرت نیستند! پس زمان بیشتری برای شناسایی کشوهای مختلف با توجه به هدفی که دارید صرف کنید.

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان کانادا، اتریش، سوئیس، هلند و آمریکا است. اگر می خواهید از بار مسئولیت و سختی های این کار کم کنید پس بهتر است کشورهای سطح پایین را حذف کنید و به سراغ کشورهای مناسب تری بروید. کانادا یکی از بهترین کشوره

کشورهایی با بیمه تامین اجتماعی انتخاب کنید

افرادی که به فکر تامین هزینه های سلامت و درمان خود هستند بهتر است کشور آمریکا را از لیست موارد انتخابی خود خارج کنند! کشورهای اروپایی وضعیت بهتری از نظر بیمه تامین اجتماعی دارند. کانادا، استرالیا، سوئد، ژاپن، آلمان و فرانسه هزینه های درمانی را متقبل می شوند و به همین دلیل هم هست که آمار مرگ و میر در اثر بیماری های همه گیر مانند ویروس کرونا در آمریکا بیشتر از بقیه کشورهاست.

کشورهای 4 فصل طرفداران بیشتری برای مهاجرت ایرانیان دارند

کشور ایران آب و هوایی 4 فصل داشته و اکثر استان ها بیشتر روزهای سال آفتابیست. به همین دلیل زندگی در مناطق سردسیری مثل کانادا، روسیه، سوئد و… برای این افراد مناسب نیست. به عنوان مثال شهر وین در کشور اتریش گزینه مناسبی برای علاقمندان به مناطق 4 فصل به شمار می رود.

با داشتن فول فاند، هزینه تحصیل و زندگی شما رایگان خواهد بود

علاقمندان به ادامه تحصیل به همراه بورسیه برای تحصیل کرده های ایرانی یکی دیگر از گزینه های مهاجرت افراد است. اگر رزومه تحصیلی مناسبی دارید برای گرفتن بورسیه در خارج از کشور شانس بالایی خواهید داشت. اما نکته ای که وجود دارد این است که معمولاً در مقطع دکترا بورسیه تحصیلی داده می شود.

اگر می خواهید در سایر مقاطع تحصیلی برای مهاجرت اقدام کنید باید رزومه بسیار قوی داشته باشید. اگر موفق به دریافت فول فاند از کشورهای آمریکایی و اروپایی شدید تمامی هزینه های زندگی و تحصیل شما به عهده آن کشور خواهد بود. برای اینکه از این روش پذیرش بگیرید باید رزومه خود را به اساتید کشورهای مورد نظر ارسال کنید و در صورتی که تاییدیه از آن ها گرفتید در همان دانشگاه ثبتنام کنید.

مهاجرت تحصیلی برای ایرانیان

چه کشورهایی برای مهاجرت کاری ایرانیان بهتر است؟

بعضی از کشورها هستند که در یک مدت زمان مشخصی مثلاً 6 ماهه این امکان را به مهاجران می دهند تا در همان کشور به دنبال کار باشند. کشورهای آلمان و اتریش نمونه هایی از این مورد هستند. در این بین کشورهایی هستند که از سیستمی به نام اسکیل ورکر (skill worker) برخوردارند تا اگر بتوانید امتیازات لازم را کسب کنید، در همان ابتدا اقامت دائم به شما داده می شود. کشور کانادا یکی از آن هاست.

کشورهای پیشرفته اروپای غربی مانند: آمریکا، استرالیا و کانادا جزو مهاجرپذیرترین کشورها هستند که برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کارهای مختلف بسیار مناسبند. بعضی از آن ها برای سودآوری مناسب هستند و تعدادی هم فرآیند گرفتن اقامت در آنجا را راحت تر می کنند.

مهاجرت کاری

ویزا موندیال چیست؟

شرکت کانادایی موندیال در جهت ارائه خدمات کاریابی و بورس های تحصیلی فعالیت دارد که زیر نظر قوانین استان کبک کانادا ثبت شده است. متخصصینی که در این شرکت حضور دارند از توانایی و سطح بالایی از اطلاعات برخوردارند به همین دلیل می توانند به افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند، خدمات ارائه دهند.

توجه: اگر می خواهید هزینه های تحصیل در کانادا با کمترین میزان اتفاق بیفتد، بهتر است کالج را در مقطع فوق لیسانس انتخاب کنید که برای 2 سال تحصیلی هزینه ای بین 10 تا 20 هزار دلار کانادا خواهد بود. اما اگر همین 2 سال را از دانشگاه اقدام کنید هزینه ها تقریباً 2 برابر می شود.

مهاجرت به کانادا

کانادا، کشور بدون بحران

اگر به دنبال یک کشور آرام اروپایی می گردید که ارزش پولی بالایی هم داشته باشد، کانادا گزینه بسیار مناسبی است. آب و هوای سرد این کشور برای برخی از مهاجرین خیلی خوشایند نیست! شرایط شغلی و تحصیلی و خدماتی و رفاهی در این کشور به شدت بالاست و اگر یک شغل مناسب داشته باشید، به راحتی می توانید یک زندگی راحت داشته باشید.

اگر یکی از اعضای خانواده شما (همسر، فرزند، نوه و یا والدین) اقامت اروپا داشته باشد، به راحتی می توانید از روش مهاجرت اسپانسرشیپ اقدام کنید.

جمعبندی

در انتها باید اضافه کنیم که یک نسخه مشخص و دائمی نمی توان به همه متقاضیان به مهاجرت و اخذ ویزا توصیه کنیم! اما از آنجایی که می توانیم یک برآیند کلی از سلیقه و میزان درخواست مهاجران ایرانی داشته باشیم به جرات می توان گفت کشور کانادا راحت ترین کشور برای گرفتن اقامت می باشد.

سطح رفاه و امکانات بالای کانادا در کنار اینکه قوانین مهاجرتی سخت گیرانه ای ندارد باعث شده تا در صدر لیست کشورهای انتخابی ما ایرانی ها برای مهاجرت باشد. پس اگر به هر دلیلی قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی یا آمریکایی را دارید اول از همه سعی کنید به طور فشرده مدرک زبان گرفته و مدارک مورد نیاز را در اسرع وقت آماده کنید.

یکی دیگر از روش های اقامت در کشورهای اروپایی گرفتن کارت آبی یا Blue Card است که با داشتن آن بدون محدودیت می توانید در اتحادیه اروپا مشغول به کار شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا