سبک زندگی

عجیب ترین ازدواج های جهان| ازدواج با برج ایفل تا وصلت با جن!

در همه دنیا آداب و رسوم متفاوت و عجیبی برای مراسم ازدواج وجود دارد که بعضی از آن ها ریشه در خرافات دارد.

در ادامه لیستی از عجیب ترین ازدواج های جهان برایتان آماده کرده ایم که خواندنش خالی از لطف نیست. از وصلت با اشیا تا ازدواج با حیوانات و اجنه! شاید باورش سخت باشد اما متاسفانه حقیقت دارد.

آداب و رسوم ازدواج در کشورهای مختلف چگونه است؟

با وجود تمام تفاوت های فرهنگی، رسم ازدواج در همه جهان وجود دارد و به عنوان یک اصل مهم پذیرفته شده است. اما بخش ناگوار ماجرا وقتی است که پای خرافات به این رسم باز می شود. تا جایی که حتی کشوری مثل آلمان هم از این رسوم عجیب در امان نمانده است!

بخوانید: عجیب ترین شروط ضمن عقد در ایران

هند و ازدواج با درخت موز!

به جرعت می توان گفت هندی ها در خرافات دست تمام دنیا را از پشت بسته اند و در این زمینه کاملا بی رقیب هستند! به این ترتیب طبیعی است که عجیب ترین ازدواج های جهان را هم در این کشور شاهد باشیم.

هندی ها معتقدند اگر دختری در ماه آبان و زمانی که زمین و مریخ در کمترین فاصله ممکن هستند به دنیا بیاید، نفرین شده است و اگر ازدواج کند باعث مرگ زودهنگام شوهر خود خواهد شد!

البته جای شکرش باقی است که هندی ها یک راه حل هم برای این مشکل در نظر گرفته اند و معتقدند اگر ابتدا این دختران با یک درخت موز ازدواج کنند، بدیمنی آن ها به درخت منتقل خواهد شد!

جالب است بدانید این رسم عجیب در هند به حدی قدرتمند است که حتی آیشواریا رای بازیگر مشهور و آبان ماهی بالیوود قبل از ازدواج با آبیشک باچان، با یک درخت موز وصلت کرد!

رسم ازدواج با درخت موز در هند

آلمان و دزدیدن عروس!

شاید باور نکنید که یکی از عجیب ترین ازدواج های جهان در کشور آلمان برگزار می شود، اما حقیقت دارد. یکی از این سنت های جالب و عجیب در آلمان، دزدیدن عروس در شب عروسی است!

یعنی دوستان داماد در شب جشن عروسی، عروس را می دزدند و داماد باید به دنبال عروس بگردد. داماد معمولا جستجو را از یک کافه شروع می کند و از حاضرین می خواهد در ازای یک فنجان چای یا نوشیدنی برای پیدا کردن عروس به او کمک کنند.

البته مشابه این رسم در کشور رومانی هم اجرا می شود و داماد بدون رضایت خانواده عروس، دختر مورد علاقه خود را می دزدد و بعد از 3 روز با او ازدواج می کند.

شکستن ظروف هم یکی دیگر از رسم های ازدواج در آلمان است. به این صورت که مهمانان و اطرافیان عروس و داماد تعداد زیادی ظروف چینی را می شکنند و عروس و داماد بی نوا را مجبور می کنند ظرف های شکسته را جمع کرده و با این روش خود را برای مبارزه با مشکلات آینده آماده کنند.

کره ای ها و کتک کاری داماد!

کشورهای شرق آسیا و به خصوص کره ای ها هم دستی در اجرای رسوم عجیب و غریب ازدواج دارند. کره ای ها در مراسم عروسی پای داماد بخت برگشته را نگه می دارند و با چوب می زنند!

البته این کار بیشتر جنبه شوخی دارد و برای سنجش میزان صبر و تحمل داماد انجام می شود. علاوه بر کره، کشورهای آفریقایی از جمله کامرون و نیجریه هم پیش از عروسی اقدام به کتک کاری داماد می کنند.

البته این رسم که “شارو” نام دارد، در آفریقا با خشونت بیشتری انجام می شود. به این صورت که داماد را قبل از ازدواج در میان جمع به باد کتک می گیرند و اگر داماد نتواند درد را تحمل کند، حق ازدواج با دختر مورد نظر را نخواهد داشت!

رسم عجیب کتک زدن داماد در آفریقا

5 مورد از عجیب ترین ازدواج های جهان

عربستان و ازدواج با جن!

یک مرد عربستانی با یک جن ازدواج کرد! این خبر کوتاه اما رعب آور جنجال زیادی را در رسانه ها ایجاد کرد و بهت و حیرت همگان را به همراه داشت.

ماجرا این است که یک مرد عربستانی به نام هانی باخشوین با هدف پولدار شدن و به توصیه یک جادوگر نیجریه ای با زنی از طایفه جنیان ازدواج و به مدت 23 سال با او زندگی کرد!

جادوگر به مرد عربستانی می گوید که برای پولدار شدن باید یک خانه بخرد و به تنهایی در آن زندگی کند و بخوابد. سپس اولین خواب خود را برای او تعریف کند.

گویا مرد عربستانی زنی را در خواب می بیند و جادوگر به او می گوید این زن از طایفه جنیان است و برای پولدار شدن باید با او ازدواج کند.

مرد عربستانی در یک مصاحبه گفته بود وجود این جن را احساس می کند و البته در طول این سال ها 250 هزار ریال صعودی به جادوگر نیجریه ای پرداخت کرده است! اما در نهایت مشخص شد که مرد ساده لوح در دام یک کلاه بردار افتاده است.

ازدواج خانم راجرز با یک سگ!

در سال 2014 خانم آماندا راجرز در حضور 200 میهمان با سگ محبوبش شبا ازدواج کرد. جالب اینجاست که حیوانات هم در میان میهمانان حضور داشتند!

خانم راجرز در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که علاقه او و سگش کاملا عمیق و دو طرفه است و او از این ازدواج بسیار خوشحال و راضی است!

متاسفانه پدیده ازدواج با حیوانات که زوفیلیا نام دارد در سال های اخیر در کشورهای مختلف به خصوص دانمارک رواج یافته و زنگ خطر جدی در مورد رابطه انسان و حیوان را به صدا درآورده است.

عجیب ترین ازدواج های جهان: ازدواج با حیوانات

ازدواج مرد چینی با کپی مقوایی خودش!

در ادامه داستان عجیب ترین ازدواج های جهان، نوبت می رسد به پدیده ای به نام ازدواج با خود یا سولوگامی که اوج خودشیفتگی یک فرد را نشان می دهد.

چرا که فرد مورد نظر هیچکس را لایق ازدواج با خودش نمی بیند و تصمیم می گیرد با خودش ازدواج کند! نمونه هایی از این دست هم کم نیستند؛ برای مثال یک مرد چینی به نام “لیو یه” طی یک مراسم عروسی با کپی مقوایی خودش ازدواج کرد!

همچنین مانکن و مدل معروف برزیلی آدریانا لیما در صفحه شخصی اش اعلام کرد که به خودش و خوشبختی اش متعهد بوده و با خودش ازدواج کرده است!

حتی در آمریکا سایت هایی راه اندازی شده اند که تشریفات مجالس ازدواج با خود را بر عهده می گیرند و جعبه هایی شامل انگشتر و سایر لوازم مورد نیاز را ارائه می دهند.

ازدواج مرد چینی با کپی مقوایی خودش

ازدواج دیوید با یک لقمه نان!

یکی از عجیب ترین ازدواج های جهان که در سال های اخیر به شدت رواج پیدا کرده، ازدواج با اشیا یا سندروم آسپرگر است. سندروم آسپرگر یک اختلال نادر زیستی عصبی است که باعث می شود فرد علاقه زیادی به اشیا پیدا کند و حتی تصمیم بگیرد با شی مورد نظر ازدواج کند!

برای نمونه مردی به نام دیوید سیکورسکی در یک اقدام عجیب از چند عکاس دعوت کرد تا مراسم نامزدی او با لقمه نان بوریتو را ثبت کنند!

همچنین اریکا ایفل 37 ساله ساکن سانفرانسیسکو که قهرمان تیراندازی با کمان هم بوده است، طی مراسمی با حضور دوستانش با برج ایفل ازدواج کرد. او حتی نام خانوادگی خود را به ایفل تغییر داده است!

ازدواج امی ولف با چرخ و فلک شهر بازی و تریسی امین با یک قطعه سنگ از دیگر نمونه های عجیب ترین ازدواج های جهان محسوب می شوند.

ازدواج دیوید با یک لقمه نان

ازدواج با عروس مرده

اجازه بدهید آخرین مورد را به یکی از دراماتیک ترین ازدواج های دنیا اختصاص دهیم. جایی که مرد 28 ساله تایلندی برای اثبات علاقه اش به یک دختر، با جسد بی جان او ازدواج کرد و به این ترتیب یکی دیگر از عجیب ترین ازدواج های جهان را رقم زد.

داستان از این قرار است که سارینیا همسر این مرد تایلندی یک روز قبل از مراسم عروسی در یک تصادف رانندگی جان خود را از دست داد.

اما همسر وفادار این زن تصمیم گرفت در مراسم تشییع جنازه حلقه ازدواج را در دستان سارینیا قرار دهد و او را به آخرین آرزویش برساند.

مراسم ازدواج این زوج از تلویزیون تایلند هم پخش شد. در همین رابطه وزارت کشور فرانسه اعلام کرده است که هر ساله 10 ازدواج به همین شکل در این کشور انجام می شود.

ازدواج با عروس مرده

کلام آخر

داستان عجیب ترین ازدواج های جهان به همینجا ختم نمی شود و موارد زیادی از این دست در سراسر جهان دیده می شود که البته به شدت نگران کننده است و نشان می دهد بشر امروز به چه درجه ای از تنهایی و پوچی رسیده که ترجیح می دهد با هر چیزی در ارتباط باشد به جز کسی شبیه خودش!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا