گل و گیاه و حیوانات

10 تا از عجیب ترین حیوانات جهان + تصاویر [تنبل ها بخوانند!]

در جهان پهناور و قابل مشاهده ما میلیون ها گونه جانوری وجود دارد که تماشای آن ها هر ببینده ای را متحیر می کند. ما سعی می کنیم ده تا از عجیب ترین حیوانات جهان و جالب ترین آن ها را به شما معرفی کنیم.

عجیب ترین حیوانات جهان که تاکنون ندیده اید!

لاک پشت سفیدرو!

قطعا همه ما لاک پشت را دیده ایم، اما لاک پشت سفید نه! جالب است بدانید لاک پشت سفید نادرترین لاک پشت دنیاست و فقط در دریای زرد چین دیده شده است.

به همین دلیل چینی ها ارج و احترم زیادی برای این حیوان قائلند! رنگ سفید این لاک پشت باعث تمایز آن نسبت به سایرین شده و توجهات را به خودش جلب می کند.

همچینن بخوانید: 10 نوع از عجیب ترین گل های جهان که شاید تاکنون ندیده باشید

لاک پشت سفیدرو

موش ستاره پوزه و زندگی عجیب و غریبش!

یکی از عجیب ترین حیوانات جهان، موش ستاره پوزه نام دارد. این موش از خانواده موش های کور محسوب می شود و به جای بینی، یک چشم لمسی روی پوزه خود دارد!

شاید در نگاه اول به نظر برسد یک هشت پا روی سر این حیوان عجیب و غریب نشسته، اما این عضو ستاره مانند در واقع یک ارگان حسی است که از 22 بازوچه و عضو گوشتی تشکیل شده است و به موش کمک می کند تا مکان های مختلف را لمس کند و غذای خود را بیابد.

نکته عجیب این است که سنسور لمسی این حیوان 5 برابر از دست انسان قوی تر است، در حالی که این عضو تنها یک سانتی متر و قطر آن از سر انگشت یک انسان هم کوچک تر است!

بی جهت نیست که متخصص و عصب شناس برجسته جهان “کن کاتانیا” این موش را یکی از شگفت انگیز ترین حیوانات جهان می داند و بارها از این کلمه برای توصیف آن استفاده کرده است.

موش ستاره پوزه

بادکنک ماهی، غذای محبوب ژاپنی ها!

بادکنک ماهی یکی از عجیب ترین حیوانات و در عین حال خطرناک ترین جانداران جهان است. این گونه ماهی، زمانی که احساس خطر کند، با بلعیدن آب به سرعت بدن خود را باد کرده و تیغ های سمی اش ظاهر می شود.

بادکنک ماهی بعد از قورباغه سمی طلایی، سمی ترین حیوان جهان شناخته شده ست و سم آن 1200 برابر از سم سیانور کشنده تر است و می تواند باعث مرگ 30 انسان شود!

اما این ماهی زهرآلود غذای اشرافی و محبوب ژاپنی هاست و جایگاه ویژه ای در وعده غذایی آن ها دارد. تا جایی که این گونه به دلیل صید بی رویه در خطر انقراض قرار گرفته است!

البته آشپز های ژاپنی برای طبخ این ماهی خطرناک از مهارت خاصی برخوردارند و بعد از کسب تاییدیه های لازم اقدام به سرو آن در رستوران ها می کنند. بادکنک ماهی خال شیری، گونه ای از بادکنک ماهیان است که در آب های جنوب ایران زندگی می کند.

بادکنک ماهی، عجیب ترین حیوانات جهان

عجیب ترین حیوانات: میمون پوزه دراز!

بدون شک یکی از خنده دارترین و بانمک ترین حیوانات دنیا، میمون پوزه دراز یا دماغ دراز است! این میمون بومی جنوب شرق آسیا است و به دلیل دماغ منحصر به فرد و خاصی که دارد توجه خیلی ها را به خود جلب می کند.

این حیوان به دلیل انگشتان منعطف و دم بلندی که دارد، زندگی روی درختان را ترجیح می دهد.

همچنین این میمون علاقه خاصی به آفتاب گرفتن دارد و معمولا صبح های زود زیر نور خورشید می نشیند و دست های خود را در دو طرف زانو می گذارد تا از این طریق حرارت بدن خود را تنظیم کند.

فکر می کنم این دلایل کافی باشد تا این میمون را هم در فهرست عجیب ترین حیوانات جهان قرار دهیم.

عجیب ترین حیوانات: میمون پوزه دراز

میمون پوزه راز

سمندر مکزیکی و یک ویژگی منحصر به فرد!

سمندر مکزیکی جانوری دوزیست است که وابستگی زیادی به آب دارد. این حیوان یک ویژگی منحصر به فرد دارد که باعث می شود هر آنچه درباره حیوانات عجیب و خطرناک شنیده اید، فراموش کنید.

چرا که سمندر مکزیکی یا آکسولوتل قادر است اعضای بدن خود را دوباره بسازد حتی اگر آن عضو مغز یا قلب باشد!! بله همین طور است.

این حیوان در صورتی که هر یک از اعضای بدن خود را از دست بدهد، می تواند دوباره آن را بازسازی و بیش از صد بار این کار را تکرار کند! بدون این که هیچ اثری از زخم باقی بماند.

همچنین این حیوان در طول عمر خود هرگز بالغ نمی شود و همیشه لارو باقی می ماند. قطعا شما هم به من حق می دهید که این موجود حیرت انگیز را در میان عجیب ترین حیوانات جهان قرار دهیم.

سمندر مکزیکی

سگ کوموندور، ترکیبی از زیبایی و شجاعت

نژاد سگ کوموندور مجارستانی است و جثه بسیار بزرگی دارد. ظاهر این سگ به گونه ای است که گویی کسی موهای او را با حوصله و ظرافت بافته و حالت داده است!

موهای بسیار بلندی که حتی صورت و چشم های این حیوان را پوشانده و ابهت و زیبایی آن را دو چندان کرده است.

شجاعت، قدرت، وقار و ابهت از ویژگی های شخصیتی این نژاد به شمار می رود و به همین دلیل معمولا وظیفه حفاظت از گوسفندان در مراتع را برعهده دارد.

کوموندور مکزیکی

این تنبل های جذاب!

اگر تصور می کنید فرد تنبلی هستید، با دیدن این حیوان به خودتان امیدوار خواهید شد! گونه ای از جالب ترین حیوانات در جنگل های آمریکای جنوبی زندگی می کنند که 20 ساعت از شبانه روز را در خواب به سر می برند؛ به عبارتی 80 درصد از عمرشان را!

این حیوان آنقدر تنبل است که فقط یک بار در هفته غذا می خورد و دائما روی زمین نشسته یا از شاخه درختان آویزان است! گفته می شود تنبل ها در یک دقیقه فقط 2 متر راه می روند و آنقدر کند و آهسته حرکت می کنند که روی بدنشان خزه رشد می کند!!

همچنین آن ها در طول عمرشان فقط یک بچه به دنیا می آورند و فرایند جفت گیری، نگهداری بچه، خوابیدن و غذا خوردن را به شکل آویزان روی درخت انجام می دهند! احتمالا شما هم موافقید که این گونه را در میان عجیب ترین حیوانات جهان قرار دهیم.

عجیب ترین حیوانات،-تنبل ها

عجیب ترین حیوانات: مارمولک گردن چین دار

یکی دیگر از عجیب ترین حیوانات دنیا، مارمولک گردن چین دار است. این نوع مارمولک معمولا در استرالیا دیده می شود و به مارمولک دوچرخه ای معروف است.

سر و بالاتنه این حیوان پوشیده از چین و چروک است و اگر شکارچی به آن نزدیک شود یا به هر دلیلی احساس خطر کند، این چین و چروک ها جمع می شوند.

همچنین در این زمان مارمولک دهانش را کاملا گشوده و پوست اطراف گردنش را باز می کند. سپس از نزدیک ترین درختی که در اطرافش وجود دارد، بالارفته و خود را از دید شکارچی مخفی می کند.

مارمولک گردن چین دار

حباب ماهی، زشت ترین حیوان دنیا

در سال 2013 انجمن حفاظت از حیوانات زشت یک نظرسنجی برگزار کرد و در آن از افراد خواست زشت ترین حیوان دنیا را انتخاب کنند. براساس نتایج این نظرسنجی، حباب ماهی یا بلاب ماهی، به عنوان زشت ترین حیوان جهان انتخاب شد.

البته این نظرسنجی برای آشنایی مردم با عجیب ترین حیوانات و گونه های جانوری در معرض انقراض برگزار شد و هدف آن آگاهی بخشی و جلب توجه افکار عمومی به سمت این گونه های نادر بود.

نکته دیگر این است که این موجود ژلاتینی ماهیچه ندارد و قابل خوردن نیست، اما معمولا به اشتباه در تور ماهیگیران گرفتار می شود و به همین دلیل در خطر انقراض قرار دارد.

حباب ماهی از عجیب ترین حیوانات دنیا

کوالا، خنگ ترین حیوان دنیا!

کوالا، یکی دیگر از عجیب ترین حیوانات جهان است. این حیوان جالب در جریان آتش سوزی گسترده استرالیا به شدت مورد توجه شبکه های اجتماعی قرار گرفت.

اما نکته غم انگیز این است که آتش سوزی باعث شد تا این حیوان جذاب و با نمک در معرض انقراض قرار بگیرد. چرا که در جریان این اتش سوزی بیش از 1000 کوالا کشته شد و 80 درصد از محل زندگی آن ها از بین رفت.

گفته می شود ضریب هوشی این حیوان به حدی پایین است که برگ را فقط روی درخت تشخیص می دهد و می خورد و اگر جای برگ تغییر کند، متوجه نمی شود که این همان برگ است!

بخوانید: آموزش تربیت گربه خانگی (5 اشتباه تربیتی گربه که نباید انجام دهید!

حیوان کوالا

در آخر

در میان عجیب ترین حیوانات جهان، گونه های دیگری هم وجود دارد که می توان به آن ها اشاره کرد. برای مثال شامپانزه، طوطی، کلاغ، سنجاب، سگ، دلفین و خوک جزو باهوش ترین حیوانات جهان هستند.

همچنین طاووس سفید، اسب فریزین، قو، طوطی دم بلند و ببر سفید بنگال جزو زیباترین حیوانات دنیا به شمار می روند. اگر فکر می کنید در لیست عجیب ترین حیوانات نام حیوانی خالی است، حتما در بخش نظرات به ما بگوئید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا