گل و گیاه و حیوانات

10نوع از عجیب ترین گل های جهان که شاید تاکنون ندیده باشید

در دنیای پر سرعت امروز شاید گل ها و گیاهان بهترین بهانه باشند تا لحظه ای درنگ کنیم و چشمانمان را به تماشای زیبایی بی پایان طبیعت دعوت نمائیم و روح خسته از روزمرگی ها را با لمس شکوه خلقت نوازش کنیم. اگر علاقه دارید عجیب ترین گل های جهان را ببینید، در این مقاله کوتاه همراه ما باشید.

10 گونه از عجیب ترین گل های جهان را بشناسید

 عجب ترین گل ها: ترسناک ترین گل های جهان

گل دندان خونی یک قارچ غیر خوراکی و البته غیر سمی است که در کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و حتی ایران وجود دارد. این گل شبیه دندان هایی است که پر از خون شده اند.

گل قارچ دندان خونی
گل میمونی به شکل جمجه: شاید بتوان گفت در میان انواع گل ها، گل جمجمه ترسناک ترین و عجیب ترین گل جهان است. ظاهر این گل به شکل جمجمه است و اگر آن را از کناره ها فشار دهیم دهانش باز و بسته می شود.

وقتی هم که گل خشک شود کاملا شبیه به جمجمه اژدها شده و ترسناک تر از قبل می شود! شاید به همین دلیل باشد که در فرهنگ باستان این گل را فرازمینی می دانستند و معتقد بودند اگر در باغچه خانه باشد، طلسم و جادو را از فرد دور می کند. حتی عده ای معتقدند اگر زنی این گل را بخورد، جوانی و زیبایی اش حفظ می شود!

گل جمجمه

گل میمونی که شبیه جمجمه پوسیده است

عجیب ترین گل ها: بدبو ترین گل های جهان

در بین انواع گل ها گل جسد یکی از کمیاب ترین و عجیب ترین گل های جهان است که بسیار بد بو است و البته خبر خوب این است که هر 10 سال یک بار گل می دهد! همان طور که از اسم آن هم پیداست این گل بوی جسد مرده یا حیوان پوسیده می دهد. عده ای هم بوی آن را به ماهی گندیده یا زباله های مانده تشبیه می کنند.

گل جسد که بد بوترین گل جهان است
گل قورباغه ای هم یکی دیگر از بد بو هاست! این گل بومی آفریقای جنوبی است و در تابستان و اوایل پاییز گل می دهد. پیشنهاد می کنم به این گل چندان نزدیک نشوید چون  برخلاف ظاهر زیبایی که دارد، با بوی بسیار بدی رو برو خواهید شد!

گل کاکتوس قورباغه ای

عجیب ترین گل ها: گل های گوشت خوار!

شاید تصورش هم ترسناک باشد. اما گل های عجیب و غریبی وجود دارند که موجودات زنده را می بلعند!

آیا می دانستید گلی وجود دارد که موش می خورد؟ بله حقیقت دارد! در میان انواع گل ها، گلی وجود دارد که موش می خورد. محققان این گل را در فیلیپین کشف کرده اند. این نوع گل مثل یک مار کبرا حشرات و جانوارانی از جمله موش را به سمت خود جذب می کند و در دهان خود به دام می اندازد. بعد از مدتی موش بی نوا با ماده بزاقی که ساخته شده کاملا حل شده و از بین می رود.

همچنین بخوانید: 10 تا از عجیب ترین حیوانات جهان + تصاویر [تنبل ها بخوانند!]

گل گوشت خوار
گل گوشت خوار دیگری به اسم ونوس مگس خوار هم وجود دارد. وقتی حشرات ریز و یا عنکبوت روی برگ ها یا موهای ریز این گل می نشیند، در کمتر از 20 ثانیه برگ بسته می شود و حشره به دام می افتد.

ونوس حشره خوار

عجیب ترین گل ها: کودک در قنداق!

گلی که حتما از تماشای آن حیرت زده خواهید شد کودک در قنداق نام دارد. این گل عجیب و زیبا در کوه های کلمبیا می روید و ظاهر آن به شکل یک کودک درون گهواره است! این گل که یکی از عجیب ترین گل هاست، به موسی در گهواره هم معروف است.

گل موسی در گهواره

نوزاد در قنداق

عجیب ترین گل ها: گل لب؛فوتوشاپ یا واقعیت؟!

اولین فکری که با دیدن این گل به ذهنتان رسید چه بود؟ احتمالا شما هم مثل من در نگاه اول فکر کردید این گل نتیجه شیطنت یک گرافیست حرفه ای است که با فوتوشاپ میانه خوبی دارد! اما حقیقت این است که این گل عجیب و حیرت انگیز در آمریکای جنوبی و مرکزی می روید و کاملا واقعی و طبیعی است.

البته گل لب در ابتدا سفید است و به تدریج به رنگ قرمر در می آید. این گل که به گل لب شتری یا گل بوسه هم معروف است می تواند یک هدیه مناسب برای روز ولنتاین باشد.

گل بوسه، یکی از عجیب ترین گل های جهانگل لب ماتیکی یا گل لب شتری
عجیب ترین گل ها: دختر رقصان

این گل بی نهایت زیبا و دل فریب گونه ای از ارکیده محسوب می شود و در آفریقای شرقی رشد می کند و کاملا شبیه به دختر بچه ای است که دامن سفید به تن دارد و در حال حرکت دادن دست های خود است. البته این بانوی رقصان با لباس یک دست زرد رنگ هم وجود دارد.

گل دختر رقصان سفیدگل دختر رقصان به رنگ زرد
عجیب ترین گل ها: قلب خونین مریم!

خاستگاه این گل زیبا، شرق آسیا و کشورهای چین و کره است و در رنگ های صورتی مایل به قرمز و سفید وجود دارد. اما چرا قلب خونین؟! همان طور که از نامش پیداست این گل عجیب به شکل یک قلب آویزان است که گویی قطره اشکی از انتهای آن می چکد.

این گل به دلیل شکل ظاهری منحصر به فردش به نماد عشق تبدیل شده و با توجه به رنگ صورتی مایل به قرمز، پس از شکوفایی شبیه قلبی می شود که که در حال خون ریختن است و به قلب خون چکان معروف شده است. گل خونی، گل قلبی و گل قلب مریم از دیگر نام های این گل زیباست.

گل قلب خونین مریمگل قلب خونین
عجیب ترین گل ها: شیطان خزنده!

شاید تا اینجای مطلب از دیدن انواع گل های عجیب و غریب کاملا شگفت زده شده باشید، اما قطعا اوج حیرت شما اینجا اتفاق می افتد وقتی بدانید گلی وجود دارد که از ریشه اش جدا شده و راه می رود!

کاکتوس خزنده که در بیابان راه می رود!

 

گل شیطان خزنده

این کاکتوس که بومی مکزیک است، یک گونه بسیار نادر است که به شدت در معرض انقراض قرار دارد. این نوع کاکتوس خودش را روی زمین می اندازد و مثل یک خزنده روی زمین حرکت و رشد می کند. به همین دلیل به شیطان خزنده معروف است.

وقتی که ریشه این گل در خاک ثابت شد، بخش قدیمی از بین می رود و بخش جدید به رشد خود ادامه می دهد و به سیر و سیاحت در بیابان می پردازد و از نقاط جدید سر در می آورد!

ما در اینجا 10 گونه خاص و منحصر به فرد از گیاهان سراسر جهان را بررسی کردیم. صد البته در بین انواع گل ها، گونه های شگفت انگیز دیگری هم وجود دارد که شما را به تحسین آفریدگار وادار می کند!

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا