فرهنگ و هنر

اگر تنها هستید، هرگز این 5 فیلم ترسناک را نبینید!

اگر به دنبال کمی هیجان و دلهره هستید، تماشای فیلم ترسناک پیشنهاد خوبی برای شماست. البته اگر دل و جرئت کافی دارید و مشکل قلبی هم ندارید!

شاید به نظر کمی اغراق آمیز بیاید، اما وقتی بدانید یکی از سکانس های فیلم روانی چنان تاثیری روی بازیگرش گذاشته بود که تا مدت ها از حمام رفتن وحشت داشت، احتمالا با من هم عقیده خواهید شد!

بنابراین توصیه می کنم در هنگام تماشای این فیلم ها تلاش نکنید خودتان را شجاع و نترس جلوه دهید، چون ممکن است در یک سکانس همه رشته هایتان پنبه شود!

5 فیلم ترسناک تاریخ سینمای جهان

1. جن گیر، فیلمی بر اساس واقعیت

جن گیر اولین فیلمی است که به حق لایق قرار گرفتن در لیست فیلم های ترسناک سینما است. حتی به عقیده بسیاری از منتقدان، جن گیر ترسناک ترین فیلم تاریخ سینما است.

اما داستان وقتی جالب می شود که بدانید این فیلم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است! حالا می خواهید بدانید ماجرا چیست؟

این فیلم قصه یک دختر بچه 12 ساله را روایت می کند که شیطان و نیروهای اهریمنی روحش را تسخیر کرده اند و او را وادار به انجام رفتارهای عجیب و غریب می کنند.

در ادامه دو جن گیر برای رهایی این دختر از دست شیاطین وارد می شوند که هر دو به طرز مشکوکی کشته می شوند. همان طور که گفتم این فیلم ترسناک بر اساس واقعیت ساخته شده است، با این فرق که تمام این اتفاقات برای یک پسر 14 ساله به نام رابی پیش آمده است.

فیلم ترسناک جن گیر

اما چیزی که وحشت ما را دو چندان می کند اتفاقات عجیبی است که در طول ساخت فیلم به وقوع پیوسته است. برای مثال لوکیشن فیلم در جریان یک آتش سوزی مشکوک سوخت و تقریبا از بین رفت، یا 9 نفر از عوامل در جریان تولید فیلم از دنیا رفتند که آمار عجیبی لست!

همچنین بسیاری دیگر هم در حین فیلم برداری دچار مصدومیت و بیماری شده و یا مرگ بستگان خود را تجربه کردند. به همین دلیل گفته میشد فیلم جن گیر بدیمن و نفرین شده است! شاید بد نباشد برای یک بار هم که شده تماشای این فیلم را امتحان کنید.

جن گیر، ترسناک ترین فیلم تاریخ سینما

2. احضار؛ لطفا چراق ها را روشن بگذارید!

فیلم سینمایی احضار در سال 2013 ساخته شد و نظر بسیاری را به خود جلب کرد. تا جایی که علاقه مندان سینما احضار را دومین فیلم ترسناک جهان بعد از جن گیر می دانند. این فیلم هم مثل جن گیر بر اساس یک نمونه واقعی ساخته شده است.

داستان از این قرار است که یک خانواده 7 نفره به خانه ای بزرگ و متروکه در یک روستا می روند و در همان بدو ورود با اتفاقات عجیب و رعب آور رو به رو می شوند و به این نتیجه می رسند که خانه تحت کنترل نیروهای شیطانی و ماورالطبیعه قرار دارد.

تا جایی که روح مادر خانواده توسط این نیروها تسخیر شده و او را در آستانه قتل دو دخترش قرار می دهد. همین مسئله باعث می شود آن ها از دو جن گیر مشهور به نام اد و لورین وارن کمک بخواهند تا آن ها را نجات دهند.

آن ها در نهایت متوجه می شوند که روح سرگردان زنی به نام بسشبا شرمن در خانه حضور دارد و تمام اتفاقات از سوی او انجام می شود.

فیلم سینمایی احضار

این فیلم ترسناک هم بر اساس زندگی خانواده پرون در دهه 70 ساخته شده است. این خانواده سال 1971 وارد خانه روستایی شدند و به مدت 10 سال آن جا زندگی کردند.

آن ها در این مدت توسط نیروهایی مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند و در نهایت سال 1980 برای همیشه این خانه مرموز را ترک کردند.

اما آیا فکر می کنید مالک قبلی این خانه روستایی، خانواده پرون را در جریان این مشکل قرار داده بود؟ بله فقط یک جمله آن هم پس از نهایی شدن نقل و انتقال خانه و در آخرین دیدار: لطفا شب ها چراغ ها را روشن بگذارید!

شاید لازم است در زمان تماشای این فیلم ترسناک به توصیه مالک دلسوز خانه متروکه عمل کنید!

فیلم ترسناک احضار

3. روانی، شاهکار آلفرد هیچکاک

تصور کنید سر آلفرد جوزف هیچکاک تصمیم بگیرد یک فیلم ترسناک و معمایی بسازد، به نظر شما چه انتظاری جز خلق یک شاهکار هنری می توان داشت؟!

بله همین طور است. فیلم ترسناک روانی در سال 1960 ساخته شد و تحسین بسیاری از علاقه مندان و منتقدان سینما را برانگیخت.

هیچکاک که به ساخت فیلم های راز آلود و معمایی مشهور است، در فیلم ترسناک روانی مجموعه ای از ترس، تعلیق و وهم و تردید را پیش روی شما می گذارد و در سکانس هایی حتی نفس کشیدن را برایتان سخت می کند!

فیلم روانی، شاهکار آلفرد هیچکاک

این فیلم داستان زنی است که پس از دزدی به یک مهمان خانه می رود، غافل از این که آن جا یک قاتل بالفطره انتظارش را می کشد!

در واقع صاحب این مهمان خانه یک فرد روانی است که تعادل و تسلطی روی رفتارش نداشته و علاقه زیادی به کشتن مشتریان خود دارد.

سکانس قتل در حمام تاثیرگذارترین بخش این فیلم است که حتی برای جانت لی بازیگر این نقش هم به شدت دلهره آور بوده است. تا جایی که خانم لی تا مدت ها از حمام رفتن وحشت داشت!

فیلم ترسناک روانی

3 نکته جالب در مورد فیلم ترسناک روانی

• هیچکاک از سینماداران خواسته بود افرادی که پس از شروع فیلم به سینما می رسند را به سالن راه ندهند!
• فیلمبرداری سکانس 3 دقیقه ای حمام، هفت روز طول کشید!
• متاسفانه این فیلم ترسناک هم بر اساس واقعیت ساخته شده است!

4. اره؛ مرگ یا زندگی؟ تصمیمت را بگیر!

همین جمله کافی است تا حساب کار دست تان بیاید و خود را برای دیدن یک فیلم ترسناک دیگر آماده کنید! اره یکی دیگر از فیلم هایی است که در ژانر وحشت ساخته شده و بیننده را کاملا مجذوب و میخکوب می کند.

بعضی از صحنه های این فیلم به حدی دلهره آور و ترسناک است که شما را وادار می کند چشم های تان را ببندید! این فیلم 8 قسمتی است و اولین قسمت آن در سال 2004 توسط جیمز وان ساخته شده است.

جیمز وان گفته است که داستان فیلم از کابوس های کودکی او و نویسنده اثر الهام گرفته است. اما این فیلم با همه ترس و وحشتی که ایجاد می کند، حاوی یک درس بزرگ هم هست.

مرگ یا زندگی تصمیمت را بگیر… و بعد صدای تیک تاک ساعت که اهمیت زمان را گوشزد می کند. در واقع این فیلم داستان یک قاتل مبتلا به سرطان را روایت می کند که در تلاش است به سبک خودش ارزش زندگی را به آدم ها یادآوری کند.

او هر بار تله های مرگبار سر راه افراد می گذارد و از آن ها می خواهد خودشان را نجات دهند. داستان گویی جذاب و معلق کردن تماشاچی میان گذشته و آینده، این فیلم ترسناک را از سایر آثار متمایز کرده است.

اره، فیلمی در ژانر وحشت

5. بیگانه؛ هیچکس صدای فریاد شما را نمی شنود!

فرازمینی ها یکی از سوالات و ابهامات ازلی و ابدی بشر بوده اند. اینکه در نقطه ای فراتر از جهان قابل مشاهده ما موجوداتی وجود داشده باشند، آنقدر هیجان انگیز و دلهره آور هست که فیلم سازان را برای ساخت فیلم هایی در این زمینه وسوسه کند.

به همین دلیل بود که ریدلی اسکات فیلم ترسناک و علمی تخیلی بیگانه را ساخت و توانست فروش خوبی هم بدست بیاورد.

در این فیلم می بینیم که یک سفینه فضایی با 7 خدمه پس از استخراج مواد معدنی از فضا در حال بازگشت به زمین است که ناگهان پیامی از قمر یک منظومه فراخورشیدی دریافت می کند.

پیامی که شبیه به یک درخواست کمک از سمت فرازمینی هاست و سفینه را وادار می کند به جای بازگشت به زمین به سمت آن قمر ناشناخته حرکت کند. و این شروع داستان پرحرارت فیلم بیگانه است.

بیگانه ای با یک پیام هولناک: در فضا هیچکس صدای شما را نمی شنود…

فیلم سینمایی بیگانه

نکته آخر

در این مقاله 5 فیلم ترسناک تاریخ را به شما معرفی کردیم که به عقیده بسیاری از دوستداران و منتقدان سینما جزو بهترین آثار ساخته شده در ژانر وحشت هستند.

اما قطعا فیلم های دیگری هم سزاوار قرار گرفتن در این لیست بوده اند که از جمله آن ها می توان به فیلم های: راهبه، دیگران، سکوت بره ها، بابادوک، جادوگر، هالووین و درخشش اشاره کرد.

هر کدام از این فیلم ها را که دوست دارید می توانید انتخاب کنید اما توصیه من به شما این است که هرگز این 5 فیلم را در زمان تنهایی نبینید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا