سفر و گردشگری

قیمت جدید بلیت پروازهای داخلی اعلام شد

 انجمن شرکت‌های هواپیمایی، قیمت جدید بلیت پروازهای داخلی را اعلام کرد.

 

به گزارش مجله خبری چچیلاس، انجمن شرکت‌های هواپیمایی لحظاتی پیش قیمت‌های جدید بلیت هواپیما برای مسیرهای داخلی را اعلام کرد که براساس آن، این قیمت‌ها نسبت به گذشته حدود ۱۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

پس از حدود ۵ ماه از افزایش قیمت بلیت هواپیما بالاخره در جلسه اخیر وزیر راه و شهرسازی با شرکت‌های هواپیمایی، کاهش قیمت بلیت هواپیما تصویب و برهمین اساس نرخنامه جدید برای پرواز‌های داخلی اعلام شد.

داستان از اینجا شروع شد که ایرلاین‌ها بدون داشتن مصوبه و حتی اطلاع رسانی از روز‌های نخست تیرماه امسال اقدام به افزایش قیمت بلیت هواپیما تا بیش از ۳۰ درصد کردند و از آن زمان تا هفته گذشته با وجود هشدار‌ها و مخالفت‌های متعدد از سوی وزیر وقت راه و شهرسازی و مسئولان سابق سازمان هواپیمایی کشوری اتفاقی در این زمینه رخ نداد و جلسات متعددی که بین محمد اسلامی و نمایندگان ایرلاین‌ها برگزار شد بی نتیجه باقی ماند.

اما بالاخره سه‌شنبه هفته گذشته ۲۵ آبان ماه محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از توافق با ایرلاین‌ها برای کاهش قیمت بلیت هواپیما در پی برداشته شدن محدودیت‌های مانند محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر از ابتدای آذر ماه خبر داد.

البته براساس اطلاعات در این جلسه توافق روی درصد کاهش نرخ پرواز‌های داخلی صورت نگرفته و نرخ نامه مشخصی تدوین و تصویب نشده است. براین اساس مقرر شد تا ایرلاین‌ها تا نرخ‌نامه جدید پرواز‌های داخلی را مشخص و به تایید سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه و شهرسازی برسانند.

این نرخ‌نامه هم اکنون نهایی و به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است تا از اول آذرماه ملاک عمل قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا