مصاحبه مدیران موفق

گفتگو با آقای دبیر عمرانپور مدیریت مشاور املاک آرامش در جویبار

به گزارش مجله خبری چِچیلاس، آقای دبیر عمرانپور مدیریت مشاور املاک آرامش در جویبار راه های موفقیت و پستی و بلندی هایی که در زمینه شغلی خود داشته را در گفتگو با خبرنگار مجله خبری چچیلاس مطرح کرده است که در ادامه، این مصاحبه را می توانید ملاحظه کنید.

1- لطفا خودتون رو معرفی کنین و بگین که در چه حوزه ای مشغول به کار هستید؟

بنده عمرانپور هستم، از شهرستان جویبار، استان مازندران، دبیر بازنشسته آموزش و پرورش. عرضم به حضورتان که بنده در کار مشاوره ملک و ساختمان و اراضی و سایر ملحقات وابسته این مورد فعالیت می کنم.

مصاحبه با مدیریت مشاور املاک آرامش

2- چند ساله که به این کار مشغول هستید و هدف شما در ابتدای فعالیت چی بوده؟

مجموعه ما با شعار ،دانش ،تخصص و تجربه با نیروهای جوان و کار بلد نزدیک به ۱۲ سال پیش گرد هم آمد و بحمدالله از آن موقع تا به حال، همچنان پر کار و پر انرژی به فعالیت های خودمان ادامه میدهیم.
آنچه مهم است این بوده که وقتی شما این احساس در وجودتان هست که دانش لازم و توانایی انجام این کار را دارید و هم چنین تخصص ،که شرط لاینفک و از اجزا مهم هر کاری هست را هم دارید، قطعا در ادامه با هوشمندی می توانید از اصل تجربه هم بهره مند شوید و آرام آرام خودتان به جامعه و صنفی که در آن فعالیت می کنید بشناسانید.
در این مورد خاص آنچه سرمایه شما است داشتن اطلاعات اولیه پیرامون خودتان است، در واقع هر چه بیشتر بدانید موفقیت شما بیشتر است.

3- با چه میزان سرمایه اولیه کار خودتون رو شروع کردید؟

خوشبختانه در امر( مشاوره) ملک و …..چندان به اندوخته مالی نیازی نیست! شرط اولیه و مهم که باید به عنوان سرمایه و اندوخته داشته باشی چنانچه پیشتر خدمتتان عرض کردم داشتن اطلاعات در خصوص ملک میباشد. از باب مثال یک مشاور موفق و خوب باید آخرین قیمت های خرید یا فروش ملک در هر نقطه از شهر خود را درست و دقیق بداند تا مبادا یک وقت زیر سوال برود که این برای یک مشاور خوب نیست! یا اینکه بداند که در کجا چه چیزی برای فروش عرضه شده! و بعد از این بیاید و اندیشه کند که کدام مورد را به کی و چه کسی متصل کنید یا گره بزند.
هم چنین باید یک قدم از تحولات اقتصادی جامعه خود جلوتر باشی یا درست تر بگویم، باید پیش بینی درست و دقیق از مجموعه اتفاقات جامعه داشته باشی تا بتوانی آنچه ذیل مشاوره به ارباب و رجوع ارائه می دهی کاملا درست و مبنای علمی و اقتصادی داشته باشد، که اگر چنین کنی این همه سرمایه شما خواهد شد.

4- آیا تجربه شکست در کسب و کار خودتون رو داشتید؟ اگر جواب شما بله هستش چطور دوباره شروع کردید؟

مطمئن باشید هر جا به دنبال موفقیت باشید، خط شروع آن، آن جا که استارت انجام کاری را می زنی، اندکی بعد شکست و نا امیدی هست، زیرا :اگرچه شما دانش و توانایی انجام کاری را دارید ولیکن تجربه آن اصل مهم هنوز در کنارتان نیست!؟ و نبود همین یک پارامتر باعث می‌شود که شما از کارتان خسته شوید، چه بسا کسانی آمدند و اندوخته های شما (آنچه اطلاعات مهم کلیدی در امر خرید یا فروش است) را به راحتی از شما می گیرند و به نام خود می کنند و از منافع آن استفاده می برند و آنوقت شما باید بنشینی و تماشا کنی که چگونه دیگران …….

بنابراین وقتی جلو می روی و (تجربه) به عنوان یار و مشاور در کنارت قرار می‌گیرد، دیگر به سختی شکست میخوری واین آغاز موفقیت شما خواهد بود.

5- چه چیزی کسب و کار شما رو در استان یا کشور از رقباتون متمایز کرده؟

در امر خرید و فروش ملک و … آنچه نقطه متمایز کننده شما از دیگران خواهد بود بازار نا متعارف قیمت هاست. مثلا دولت می تواند قیمت سکه را از طریق بانک مرکزی یا ….معین کند یا هم چنین قیمت دلار را ، در سایر موارد حتی خودرو سازی هم تعیین قیمت با سازمان‌ها و نهادهای ذیصلاح مرتبط با ان میباشد.
و هم چنین در امر تولید حداقل جایی هست که برای فلان چیز قیمت بگذارد، اما در کار ملک و زمین و … شما هر چقدر بخواهید در این امر تعیین کننده قیمت باشید، قطعا اثر بسیار اندکی خواهد داشت یا اصلا نخواهد داشت.
مثلا کسی که زمینی را در حالت عادی و معمولی جامعه به فلان قیمت خریده باشد با تنزل سایر قیمت‌ها، این مورد قیمتش شکسته نخواهد شد، و بر خلاف سکه و دلار و خودرو سیر سقوطی نخواهد داشت و کافی است برای مدت کوتاهی در دست خریدار باشد تا تورم جامعه آن را خود بالا بکشد.
و این نقطه تمایز این صنف با سایر اصناف خواهد بود.

6- آیا کسب و کار شما هم از ویروس کرونا آسیب دیده و چطور مدیریت کردید؟

ویروس کرونا برای مدت کوتاهی در شهرستان های کوچک مثل شهر ما اثر منفی بیشتری داشت، چرا که سرمایه در گردش دست مردم از طریق کشاورزی یا تولید های کوچک کارگاهی به دست می آمد، و وقتی همه کسب و کار ها تعطیل شدند، یقینا مشاغلی مانند مراکز مشاوره املاک به جهت عدم گردش مالی خسارت دیدند، ولیکن هم چنان که روزها سخت تر می شد روزنه های جدید باز می شد … .

7- آیا تا به حال برای کسب و کار خودتون تبلیغات اینترنتی داشتید؟

هزاران اتفاق دست به دست هم دادند تا شیوه جدید آموزش و کسب وکار به لطف رسانه های مختلف با قدرت بیشتری در اختیار مردم قرار بگیرد، و این جا بود که گروه مشاوره املاک آرامش با شدت و حدت بیشتر و اصولی تر و هم چنین به روزتر وارد عرصه کسب و کار در دنیای مجازی شد و با بهره‌گیری از گروه‌های تلگرامی و واتساپ و اینستاگرام و … و از همه مهمتر که به لطف آشنایی با گروه چِچیلاس اتفاق افتاد، ما را وارد رقابتی تازه و نو کردند که توانستیم از بحران کرونا خارج شویم.

یقنا گروهای مختلف تبلیغاتی در جامعه هستند که می خواهند وارد عرصه شوند، اما آنچه مهم است، باید اصولی را در نظر داشت که ازجمله توانایی در انجام کار می باشد. ممکن است در هر ماه یکی دو تماس تلفنی داشته باشی که از شما می خواهند کار های تبلیغاتی شما را انجام دهند و آنچه را که وعده می‌دهند حتی هم اگر درست باشد، ممکن است من یا شما توانایی انجام این کار را نداشته باشیم، یا فرصت و وقت کافی در اختیار نداشته باشیم.
بنابراین باید حواسمان کاملا جمع باشد که با کدام مجموعه قرار داد می بندیم! مجموعه ای که از نظر اقتصادی برای دو طرف به صرفه باشد و کار با مجموعه راحت و روان باشد و هم چنین بیس کاری تبلیغاتی راحت باشد، یعنی بتوانی با سرعت عمل بالا پیام های تبلیغاتی خود را بنویسی و ارسال کنی و هم چنین اگر سهوا اشتباهی در کار پیش آمد، بتوانی آن را اصلاح کنی.

نکته مهم این است که گروه تبلیغاتی که شما با آن کار می‌کنید بتواند بیشتر و بهتر از هرجای دیگر کار شما را به جامعه مورد نظر ارائه کند.

8- به نظر شما چرا در حال حاضر تبلیغات اینترنتی ضرورت داره؟

دنیای امروز ما دستخوش تغییرات و تحولات گوناگونی شده است.
امروز همه از کوچکترین اتفاقی که در یک گوشه از جهان می افتد در اندک زمانی کوتاه از آن آگاه می‌شوند.
با چنین دانسته ها و ابزارهاییکه در اختیار داریم، لازم و ضروری است که خود را با آنها هماهنگ کنیم و لذا امروز بهتر ، راحت‌تر، سریعتر ،و با داشته های بیشتری میتوانی با دیگران رقابت کنی.
در واقع اینترنت، شما را به همه جا متصل می‌کند و آنچه که می خواهی دیگران از شما بدانند یا شما از دیگران بدانید را در یک مسیر قرار می‌دهد. عاقلانه تر آن است که از این فناوری بهره‌مند شویم.

9-چطور با مجموعه چچیلاس آشنا شدید؟

آشنایی بنده و گروه ما با مجموعه چچیلاس در همین دوره کرونا اتفاق افتاد.
روزهای سختی که پیش رو داشتیم و دیده نمی شدیم و به شدت تلاش میکردیم ولی حاصل اندکی داشتیم، تا اینکه طی تماس تلفنی از چچیلاس با یکی از کارشناسان چچیلاس آشنا شدیم.

10- چطور به این نتیجه رسیدید که چچیلاس می تونه فضای مناسبی برای تبلیغات کسب و کار شما باشه؟

طی سه یا چهار جلسه راهنمایی و مشاوره، و آنچه که گروه ایشان انجام میداد، ما را مجاب کرد که عقد قرار داد ببندیم ،وکارمان را شروع کردیم.

11- کدامیک از امکانات سایت چچیلاس برای شما جذابیت بیشتری داره؟

بحمدالله برای ارائه کارتان در ساختار نرم افزاری چچیلاس، کار به سهولت انجام می گیرد. سرعت عمل بالا، به انضمام ارائه آن در سطح کلان کشوری، امتیازات خاص این گروه میباشد.
هم چنین، تصحیح مطالب یا حتی حذف مطالب منقضی شده از فاکتورهای مهم چچیلاس می باشد.
امیدوارم همکاری املاک آرامش با چچیلاس ادامه داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا